X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: یک فقره وقف جدید در دامغان با رویکرد تقویت جامعه علمی و رسیدگی به دانشجویان یا دانش ‏آموزان ثبت شد.

به گزارش دامغان نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی ظهر امروز در گفت‏وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌های گسترده‏ای در راستای افزایش شمار موقوفات در استان سمنان در دست اجرا است و اداره‏ های اوقاف و امور خیریه شهرستان‏های این استان نیز در این حوزه بسیج شده‏اند.

وی ادامه داد: با توجه به اجرای این برنامه‏ ها و تلاش‏های صورت گرفته در هفته وقف، یک نفر از شهروندان دامغانی به وقف راغب شد و اقدام به وقف یک واحد آپارتمان خود در شهر دامغان کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: این واقف خیراندیش، یک واحد آپارتمان به مساحت ۱۱۰ متر مربع را برای تقویت جامعه علمی این شهرستان وقف کرده است.

واحدی بیان داشت: نیت واقف در این بخش، کمک به ساخت یا نگهداری خوابگاه دانشجویی یا دانش‏ آموزی در روستای امروان دامغان که زادگاه واقف بوده، ثبت شده است.

وی اضافه کرد: واقف خیراندیش این موقوفه، «زهرا هوشمند» بوده که با حضور در اداره اوقاف و امور خیریه دامغان، این سنت حسنه را به جای آورد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در بخش دیگری با اشاره به اهمیت کار رسانه‏ ها در ترویج فرهنگ وقف تصریح کرد: رسانه‌ها امروز باید در حوزه امور خیریه و وقف ورود پیدا کرده و مسائل را بیش از گذشته تبیین کنند.

واحدی با بیان اینکه صدقه و بسیاری از موارد دیگر مقطعی و جاری است اما وقف ماندگاری خوبی دارد، خواستار توجه به جایگاه وقف در کشور شد.

وی گفت: اگر فعالیت‌ها در این حوزه تمرکز داشته باشد، می‌تواند به خوبی کارها را پیش ببرد و با خود موقوفات، به تنهایی می‌توان کشور را اداره کرد و با توجه به حجم بسیار زیاد موقوفات دیگر نیازی به پول نفت نیست.

به گزارش دامغان نیوز مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: همواره شاهد بوده‌ایم که در بیمارستان‌سازی، مدرسه‌سازی، امور خیریه و صدقه خیران همواره از دولت‌ها جلوتر بوده‌اند و در برهه کنونی اگر رسانه‌ها دست در دست هم دهند و به تمرکز وقف توجه شود، می‌توان شاهد اثربخشی بیشتری بود.

واحدی گفت: وقف به عنوان یک بنای الهی و سنت انسانی و ایرانی باید همواره مورد نظر قرار گیرد.


                                                                                             

نظرات (1)
یکشنبه 20 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 06:07 ب.ظ
با سلام .آدرس وبت را لینک کردم موفق باشید
امتیاز: 1 1
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد